Vi har kigget på denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Samsø og fundet nogle fantastiske tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra DagliBrugsen, Netto og SuperBrugsen.
Disse tilbud gælder i en begrænset periode, så skynd dig ned i din lokale butik og gør en god handel!
DagliBrugsen: Store klementiner fra Spanien
DagliBrugsen tilbyder store klementiner fra Spanien, klasse 1, i 1,5 kg net til kun 26 kr. pr. net. Tilbuddet gælder fra fredag den 5. december til torsdag den 18. december.
Netto: Kærgården smør til kun 7,50 kr.
Hos Netto kan du få Kærgården smør, enten original eller let, til en skarp pris på 7,50 kr. for 200 g. Der er en begrænsning på 6 stk. pr. variant pr. kunde pr. dag. Tilbuddet gælder fra lørdag den 13. december til fredag den 19. december.
SuperBrugsen: Merrild eller BKI formalet kaffe
SuperBrugsen har et godt tilbud på Merrild eller BKI formalet kaffe til 35 kr. for 350-400 g. Der er en begrænsning på 6 poser pr. kunde. Tilbuddet gælder fra fredag den 12. december til torsdag den 18. december.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om tilbud kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek tilbudsavisen inden du kører til butikken.