Tag del i en stemningsfuld aften med fællessang fra Højskolesangbogen, ledet af kirkesanger Jan Kølbæk. Dette arrangement byder på en unik mulighed for at opleve fællesskabets styrke gennem sang og fortællinger.
Fællesskab og kunstKunstner Tanja Nellemann Kruse fra Kolaboratoriet i Brundby og kunstkurator Charlotte Bagger Brandt fra Råderum vil dele deres indsigt om fællesskabets betydning. De vil også præsentere kunstprojektet BagDE7høje, som vil finde sted i Brundby hen over sommeren 2025.
En aften med kaffe og kageUnder arrangementet vil der være mulighed for at nyde kaffe og kage for 30 kr. Det er en god anledning til at møde nye mennesker og deltage i samtaler om kunst og fællesskab.
Praktisk information:
Dato: Tirsdag den 4. marts 2025
Tid: Kl. 19.30-21.30
Sted: Vandtårnet i Brundby, Skolebakkevej 16B, 8305 Samsø
Entré: Fri entré
Arrangør: Brundby Borgerforening
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her