Samsø byder de kommende dage på et udvalg af både kunst og selvpleje. Besøg udstillingen af Svend Bagger, nyd en fernisering hos Galleri Unika Fotokunst, eller deltag i en fordybende ansigtsyoga workshop.
Malerier af Svend Bagger vil være udstillet på Nordby gl. posthus og bibliotek. Her kan du opleve kunstnerens fascination af Nordby og dens omgivelser. Udstillingen er åben hver tirsdag og lørdag frem til den 4. april 2026.
Tidspunkt: Tirsdag 3. marts 2026, kl. 13:00-18:00
Sted: Nordby gl. posthus og bibliotek, Nordby Hovedgade 27, 8305 Samsø
Entré: Fri entré
Galleri Unika Fotokunst åbner deres nye tema-rum "Det inderste rum" med en særlig fernisering. De første værker er inspireret af den skønne natur i Gl. Skagen. Der bydes på vin og snacks til arrangementet.
Tidspunkt: Torsdag 5. marts 2026, kl. 15:00
Sted: Galleri Unika Fotokunst, Skolebakkevej 20, 8305 Samsø
Entré: Fri entré
Oplev en dybere forbindelse til ansigtets energi gennem ansigtsyoga hos Yogamo. Denne workshop er designet til både nybegyndere og dem, der har deltaget tidligere, med fokus på åndedræt, energiøvelser og meditation.
Tidspunkt: Fredag 6. marts 2026, kl. 16:00-20:00
Sted: Yogamo, Ørnslund 2, 8305 Samsø
Entré: 250 kr
Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.